Matta & Partners

KADERNÍCKY NÁVRHÁR

Návrhár a architekt Guido Matta pracuje v kaderníckom sektore už 15 rokov. Využíva svoje znalosti v usporiadaní kaderníckych salónov a akadémií, ako aj v nábytku a dizajnu stánkov pre profesionálne salóny (L’Oréal Professionnel, Kérastase, Shu Uemura …). Jeho diela sa jasne zameriavajú na poskytovanie komfortu a pohody, nehovoriac o ich funkcionalite a integrácii prelomovej technológie.

Je odborníkom v oblasti udržateľnej architektúry, jeho práca je založená na čistých líniách a používaní nových a inovatívnych materiálov. Myšlienka spojenia síl Cindarelly a Matta & Partners sa javí ako prirodzená vďaka schopnosti vytvárať trvalo udržateľný nábytkový sortiment – Biovision – s využitím nových materiálov a nových výrobných metód.

Fabio Evangelista

ORIGINÁLNY DIZAJN

Fabio Evangelista má diplom v oblasti architektúry a spolupracuje s vedúcimi firmami, pričom sa zameriava na štrukturálny odpor a estetickú kvalitu materiálov, ako je plexisklo, drevo, nehrdzavejúca oceľ a textil.

Jeho výtvory sú založené na estetickej jednoduchosti a produktovej funkčnosti. Objekty sú jednoducho tvarované, s vlnitými a vykrútenými čiarami, ktoré sa v hornej časti v opačnom smere prerušujú. Spolupráca s Cindarellou sa stala samozrejmou voľbou, predovšetkým kvôli jeho práci s plexisklom. Podpísanie zmluvy s kaderníctvami Loop a Arcade (Arcade Square, Arcade Round) je v dokonalom súlade s jeho dizajnovou víziou: oproti iným katalógovým ponukám totiž obe vynikajú svojimi jednoduchými a vykrútenými líniami. V súčasnosti Fabio používa rodovú techniku origami ako základ pre svoju prácu s plechmi z nehrdzavejúcej ocele.

Ora-Ito

EŠTE VÄČŠIA JEDNODUCHOSŤ

Ora-Ito sa stal už vo veku 19 rokov známym na celom svete tým, že premenil produkty veľkých medzinárodných značiek na 3D. Vo svojom vlastnom dizajnérskom štúdiu rozvíja celý rad projektov vo všetkých odvetviach a spolupracuje s najväčšími spoločnosťami a najprestížnejšími výrobcami nábytku, ako sú: Thierry Mugler, Adidas, Kenzo, L’Oréal Professionnel, Guerlain, Habitat, Zanotta, Artemide, Cappellini … Jeho filozofia „jednoduchosti“ spočíva v tom, že spotrebiteľovi ponúkne objekt s jednoduchým vzhľadom, bez akýchkoľvek komplikácií, ktorý inteligentne a neviditeľne spája ohraničenosť a zložitosť produktu. Jeho diela spájajú formálnu estetiku s funkčným racionalizmom, to všetko skrze nadčasový a univerzálny dizajn.

Táto filozofia sa v roku 2006 ukázala pravdivou, keď v spolupráci so spoločnosťou Cindarella vytvoril avantgardný dizajnový rad, ktorý nesie jeho meno. Táto nová kolekcia je odrazom tradičných znalostí spoločnosti Cindarella prenesených do budúcnosti pomocou futuristického talentu návrhárskeho štúdia. Jednoduché rozmery majú za následok čistú, efektívnu siluetu a vytvárajú sortiment Ora-Ito, ktorý zahŕňa kreslá, zrkadlové jednotky, recepčné stolíky a masážne stoly. Tie evokujú budúcnosť absolútnej čistoty.

Ruadelpapavero

DIZAJN BUDÚCNOSTI

Riaditeľ štúdia v spoločnosti Ruadelpapavero, Matteo Neroni, skúma priemyselný, interiérový dizajn a grafiku a neustále hľadá nové materiály a nové technológie, vždy s orientáciou na nové výzvy.

Vzhľadom na súčasný kontext Matteo Neroni zameriava svoju prácu na využiteľný a cenovo dostupný dizajn bez toho, aby zabúdal na rastúci záujem o trvalo udržateľný rozvoj. Všetky tieto vplyvy viedli štúdio Ruadelpapavero ku kombinácii používania tradičných materiálov s inovatívnymi technológiami. Jeho filozofia je podopretá spojením jednoduchosti a technológie. Jeho návrhy sú jednoduché a ľahko použiteľné, spájajú vysokú úroveň technológie a súčasne prekonávajú praktické a technické obmedzenia.

Vysielanie emócií prostredníctvom technológie a zdanlivej jednoduchosti je poslaním štúdia Ruadelpapavero a jeho riaditeľa, Mattea Neroniho. Práve táto filozofia viedla Cindarellu k spolupráci s týmto návrhárom. Prostredníctvom túžby navrhovať také diela, ktoré umožňujú emóciám vstúpiť do priestoru, a snahe ustúpiť od príliš konvenčných návrhov, Cindarella ponúka na trhu svoju štýlovú jednotku Fusion. Tá uvádza túto filozofiu do života kombináciou jednoduchých línií a vysokej technickej kvality pri výrobe týchto produktov.

Design Pool

FUNKČNÝ DIZAJN

Jean-Pierre Vitrac a Jeremy Morgan, plne si uvedomujúc obmedzenia vyplývajúce z podnikateľského prostredia a vývoja produktov, vizualizujú svoje produkty esteticky, technologicky a funkčne. Svoju prácu zakladajú na výmene kreatívnych nápadov, produktovej realizácii a vývoji produktov, a to kombináciou dizajnu výrobkov a priemyselného dizajnu.

V úzkej spolupráci s návrhárskou agentúrou vyvinula Cindarella prvý rad salónneho nábytku určeného na boj proti svalovej bolesti chrbta pod názvom Cocoon. Integráciou novej technológie na tento trh sa tento rad vyznačuje dizajnom vytvoreným ergonomickými a komfortnými líniami. Táto kolekcia Cocoon spája funkčnosť a technológiu dokonale s estetikou, čo sú tri piliere filozofie Design Pool.